Aktualności
O nas
Co oferujemy?
Cennik
Linki
Kontakt
FAQ
Poleć znajomym


Niepłodność męska

Do dziś często pokutuje przekonanie, że niepłodność to problem wyłącznie kobiecy. Nie ma ono jednak wiele wspólnego z prawdą. Wieloletnie doświadczenia i badania nad niepłodnością pokazują, że jest ona problemem w takim samym stopniu kobiet, jak i mężczyzn. Należy jednak pamiętać, że niepłodność to nie wyrok, a jedynie lekarska diagnoza zaburzenia, z którym można walczyć!

 

Ryzyko niepłodności znacznie obniża profilaktyka. Dlatego też niezwykle istotny jest styl życia. Brak ruchu, szkodliwe warunki pracy, zła dieta wysokotłuszczowa, a także niektóre leki lub przegrzanie jąder (nadużywanie gorących kąpieli i sauny), stres, a przede wszystkim palenie papierosów i nadmiar alkoholu mogą się znacznie przyczynić do zaburzeń płodności. Dbając o płodność powinniśmy pamiętać o wypoczynku, częstych ćwiczeniach fizycznych i odpowiedniej diecie. Bardzo ważna jest również odpowiednia ilość witamin: C i E w organizmie.


Jeżeli - mimo spełnienia wszystkich tych warunków - wciąż nie możecie doczekać się dziecka, może to być efektem działania bardziej złożonych czynników męskich lub żeńskich.

projekt i realizacja: ideo Parens Sp. z o.o. mapa serwisu napisz en de de